• SuperLiga: U Craiova 1948 – Farul, duminică, 21:30, DGS 1

Duelul dintre U Cluj și Poli Iași, din etapa cu numărul 8 din SuperLiga, a fost amânat din cauza unei ploi torențiale.

U Cluj – Poli Iași a fost amânat

În ciuda eforturilor organizatorilor, nu s-a putut îndepărta toată apa de pe Cluj Arena. Astfel, confruntarea dintre cele două echipe va fi programată ulterior.

„Meciul este întrerupt timp de 60 de minute din cauza condițiilor meteorologice, partida fiind oprită în minutul 54”, a transmis Universitatea Cluj, după ce partida a fost amânată inițial.

Ioan Ovidiu Sabău a revenit recent pe banca lui U Cluj și caută prima victorie. „Studenții” sunt fără succes de patru etape. Au remizat în ultimul meci cu FC Hermannstadt, scor 2-2, după ce au condus până în minutul 90+2.

De cealaltă parte, Poli Iași a înregistrat cinci înfrângeri în șase etape și este pe ultimul loc în clasament. Moldovenii au un golaveraj negativ de -7.

Ioan Ovidiu Sabău, mesaj pentru conducerea lui U Cluj

”U” Cluj a remizat, scor 2-2, cu Hermannstadt, la primul meci disputat de la revenirea pe banca tehnică a lui Ioan Ovidiu Sabău (55 de ani).

La finalul meciului decis de un gol marcat de Alexandru Oroian în prelungiri, Ioan Ovidiu Sabău a anunțat că mai are nevoie de jucători noi.

”Mai avem nevoie să îmbunătățim numeric și calitativ lotul, campionatul este lung. Și astăzi aveam nevoie, au fost jucători cu crampe. Tot respectul pentru ei că s-au autodepășit. Am avea nevoie de încă trei-patru jucători importanți”, a spus Ioan Ovidiu Sabău.

Source: digisport.ro