Daniel Pancu, acuzat că și-a bătut joc de Cîrjan la meciul cu Albania

• Media: Liga Digi Sport, miercuri, 15:30, DGS 1

• Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1

”Tricolorii” mici antrenați de Daniel Pancu (46 de ani) au avut 2-0, dar au pierdut rușinos partida cu 2-3, la capătul unui meci în care au părut că și-au pierdut capul după ce gazdele au marcat primul lor gol.

Printre cei care au jucat marți seară s-a aflat și Cătălin Cârjan introdus în ultimele minute ale partidei, dar faptul că a evoluat atât de puțin este considerat o bătaie de joc de către Cătălin Sărmășan, impresarul lui. Omul care l-a dus la Arsenal și care în această vară a intermediat împrumutul la Rapid.

Pancu l-a băgat pe Cîrjan în minutul 89 la meciul cu Albania, scor 2-3, decizie considerată de agentul jucătorului drept o bătaie de joc

Cîrjan a fost acuzat la un moment dat că refuză convocările la lotul României, dar el a negat vehement asta.

L-au acuzat pe nedrept ca nu vrea sa vina la echipa nationala si la prima sa reaparitie sub tricolor a fost introdus in teren in minutul 90, la 3-2 pentru Albania. Un fel de bataie de joc pentru un baiat a carui singura ‘vina’ e ca nu bea, nu fumeaza, nu rade zeflemitor cum o fac cei care vin cu intarziere la programul echipei si nu se da lovit ca sa plece la el la club cand isi da seama ca nu va fi titular la nationala.

Noua medicină le permite specialiștilor să foloseasca tehnologia așa cum nici nu am fi visat, dar e suficient? Pe Digi Life și Digi Online, azi de la 19:00!

Motivul pentru care urmau sa-si bata joc de el i l-au dezvaluit chiar in cantonament, cand i-au reprosat in fata: ‘Ne-ai dat la ziar!’. De ce ne mai miram ca nu se schimba nimic in rezultatele noastre? Pe cat de incompetenti, pe atat de rai la suflet suntem”, a scris agentul fotbalistului pe pagina de Facebook.

Ce echipă a folosit Daniel Pancu la meciul Albania-România 3-2

România U21 a deschis scorul în minutul 47, după o centrare a lui Mazilu și o finalizare semnată de Grameni. România și-a dublat avantajul în minutul 58, prin Borza, însă doar cinci minute mai târziu, albanezii au redus din diferență prin Shpendi.

În minutul 71, Albania a restabili egalitatea prin Berisha, care a șutat din afara careului și l-a învins pe Sava. Când totul indica o remiză, Albania a punctat și în minutul 88, prin Pajaziti, care l-a învins pe Sava cu un șut din centrul careului.

ROMÂNIA U21: 1. Sava – 2. Pantea, 3. Ignat, 6. M. Ilie, 11. Borza – 17. Corbu, 15. Vulturar (10. Cîrjan, 89), 8. Grameni (21. Filip, 75) – 7. Mazilu, 9. L. Munteanu (Cpt.) (14. Burnete, 67), 19. R.Ilie (16. R. Pop, 75)

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Previous post „Intră și înscrie”. Reacția italienilor după golul lui Valentin Mihăilă din meciul România – Kosovo 2-0
Next post Von der Leyen, în discursul despre starea UE: Bulgaria şi România au dovedit că fac parte din Schengen. Haideţi să le primim!