Rapid – Kastamonu 28-22. Atmosferă superbă! Giuleștencele, la egalitate cu Gyor și Esbjerg – DigiSport

• Liga 1: Chindia – FC Argeș, luni, 17:00, DGS 1

• Liga 1: Farul – CFR Cluj, luni, 20:00, DGS 1

Cu 18 puncte, Rapid București ocupă poziția a patra în clasamentul Grupei B din Champions League, la egalitate cu Esbjerg și Gyor, echipele de pe locurile 4, respectiv 3.

În următoarea etapă, giuleștencele vor juca pe terenul celor de la Metz, liderul clasamentului, pe 4 februarie.

Cea mai bună marcatoare a Rapidului a fost Estavana Polman, cu șase reușite, dar Eliza Buceschi a marcat și ea de cinci ori.

Rapid – Kastamonu 28-22. Al optulea succes în Champions League pentru giuleștence

Min. 60: Rapid – Kastamonu 28-22: Final de meci!

Min. 44: Rapid – Kastamonu 19-16. Polman marchează, iar giuleștencele se desprind la trei goluri.

Min. 30: Rapid – Kastamonu 15-13. Pauză. O primă repriză echilibrată, însă giuleștencele intră în avantaj la vestiare.

Min. 20: Rapid – Kastamonu 10-9. Badea marchează, iar alb-vișiniile își conservă avantajul.

Min. 10: Rapid – Kastamonu 5-4. Giuleștencele încep bine partida și sunt în avantaj pe tabela de scor.

Min. 1: Începe meciul!

Rapid și Kastamonu se duelează în etapa a 12-a a grupelor Champions League la handbal feminin.

Elevele lui Carlos Viver speră să repete rezultatuldin tur, când s-au impus în meciul din deplasare cu scorul de 33 – 26.

Dacă Rapid încă speră la primele locuri din grupa B, Kastamonu are șanse reduse de a izbuti din grupa de calificare.

Înaintea meciului direct, Rapid se află pe locul patru în Grupa B, cu 16 puncte, iar Kastamonu pe poziția a șaptea, cu trei puncte.

Clasamentul Grupei B la handbal feminin

Clasamentul Grupei B din EHF Champions League / Foto: Flashscore

VIDEO Rapid – Kastamonu

Etichete: rapid , champions league , champions league handbal feminin , kastamonu

Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News

Noua Aplicaţie Digi Sport poate fi descărcată din

Source: news.google.com

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Previous post U Craiova 1948 – UTA Arad 1-1. O remiză care nu mulțumește niciuna dintre echipe – DigiSport
Next post Prezența militarilor americani pe teritoriul României va fi extinsă. Misiunea, condusă de ofițeri superiori – New York Times – HotNews.ro