Nebunie la Roma! Răzvan Marin a marcat un gol superb împotriva lui Lazio, pe Olimpico, în minutul 90+3 – DigiSport

• La Liga: Athletic Bilbao – Osasuna, luni, 22:00, DGS 2

• La Liga: AtleticoBarcelona, duminică, 22:00, DGS 1

• Duelul dintre Lazio și Empoli a făcut parte din etapa a 17-a din Serie A și a fost transmis în direct pe Digi Sport 4.

Răzvan Marin, la primul gol pentru Empoli

Mijlocașul român și-a găsit un moment perfect pentru a semna primul gol în tricoul celor de la Empoli, chiar la Roma, pe stadionul ”Olimpico”, într-un moment în care echipa sa era condusă.

În minutul 90+3, Răzvan Marin a așteptat ”cuminte” la marginea careului, mingea a ajuns la el, iar fostul jucător de la Viitorul Constanța nu a stat prea mult pe gânduri: a făcut stop și a prins un șut plasat, cu interiorul, sub bara lui Provedel.

Reușita lui Marin a dezlănțuit o bucurie uriașă în tabăra celor de la Empoli. Jucătorii și antrenorii echipei au năvălit pe teren pentru a-l felicita pe fotbalistul român.

• Lazio a condus cu 2-0 pe tabelă, după reușite lui Felipe Anderson (min. 2) și Zaccagni (min. 54), dar Empoli a avut puterea să revină in extremis, prin reușitele lui Caputo (min. 83) și Marin (90+3).

În urma acestui rezultat, Empoli a urcat pe locul 13, cu 19 puncte, la egalitate cu Bologna și Lecce, dar cu un golaveraj inferior.

De partea cealaltă, Lazio rămâne pe locul cinci, cu 31 de puncte.

Etichete: lazio , empoli , razvan marin