Mateu Lahoz a arătat la foc automat cartonașele în derby-ul Barcelonei. „L-a prins Anul Nou acolo” – DigiSport

• Premier League: TottenhamAston Villa, duminică, 16:00, DGS 1

• Premier League: NottinghamChelsea, duminică, 18:30, Digi Sport 1

A fost însă un meci în care Mateu Lahoz a fost din nou în centrul atenției prin ploaia de cartonașe arătate la meciul la care a fost trimis să împartă dreptatea.

Arbitrul Mateu Lahoz a arătat 16 gartonașe galbene și două roșii la meciul Barcelona – Espanyol 1-1

Au fost atât de multe, 16 cartonașe galbene, încât spaniolii au și glumit, scriind că probabil pe arbitru l-a prins Anul Nou  în cabina arbitrilor, unde a fost nevoit să rămână ca să completeze foaia de joc. Alba și Souza au luat câte două „galbene” așa că la zestrea oferită cu dărnicie de Lahoz s-a ajuns la 18 de cartonașe!

Scorul a fost deschis de Marcos Alonso, în minutul 7, iar Joselu a egalat în minutul 73, din penalty.

După egalarea reușită de Joselu, Jordi Alba a primit al doilea cartonaș galben spre stupoarea tuturor, la o fază în care arbitrul l-a acuzat că a protestat.

De obicei sunt impulsiv, iar la asta trebuie să mai lucrez, dar acum nu a fost nimic. Cred că uitase că mai am un galben. Lahoz a greșit„, a comentat Alba la finalul meciului.

Jucătorii Ansu Fati, Gavi, Brian Olivan, Leandro Cabrera, Fernando Calero, Jordi Alba (două, în minutele 74 și 78), Edu Esposito, Vinicius Souza (două, în minutele 74 și 80), Ferran Torres, Pedri, Raphinha, Puado au primit cartonașe galbene.

Lahoz și-a continuat recitalul și la finalul meciului, când i-a avertizat pe Tenas și pe antrenorul Xavi pentru proteste.

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Previous post Revenire de poveste! Condusă cu 6-0, 5-2, Bianca Andreescu a câștigat primul meci din 2023 – DigiSport
Next post Lionel Messi a publicat fotografii de la petrecerea de Revelion și toată lumea a vorbit despre ținuta lui – DigiSport