Farul – FC Argeș 4-1. Victorie clară pentru elevii lui Hagi, care au condus cu 3-0 la pauză – DigiSport

• Supercupa Spaniei: Real Madrid – Valencia, miercuri, 21:00, DGS 1

• Ligue 1: PSG – Angers, miercuri, 22:00, DGS 1

Liderul Ligii 1 a început cum nu se putea mai bine partida, iar Tudor Băluță a deschis scorul în minutul 3. Farul și-a mărit avansul șase minute mai târziu, atunci când Alexi Pitu a primit o pasă bună din partea lui Denis Alibec și a punctat în poarta argeșenilor.

Până la pauză, constănțenii au mai marcat o dată, prin Louis Munteanu, care și-a trecut numele pe lista marcatorilor în minutul 17.

În actul secund, tot Farul a fost cea care a pornit cu avânt, iar Mihai Popescu a dus scorul la un neverosimil 4-0, după o foarfecă din careul celor de la FC Argeș. Rezultatul final a fost stabilit de Andreas Calcan, care a înscris în minutul 90+1.

Pentru Farul urmează al doilea meci de pregătire al iernii, împotriva bulgarilor de la Cherno More, care va avea loc pe data de 14 ianuarie.

Echipele de start din partida Farul – FC Argeș 4-1

Farul: Aioani – Sîrbu, Larie, Artean, Kiki – T. Băluță, Nedelcu, Grameni – Alibec, L. Munteanu, Pitu
Antrenor: Gheorghe Hagi

FC Argeș: Micle – Tofan, Dobrosavlevici, Lucas Brendon, Vianna – Meza Colli – G. Crețu, Njike, Tîrcoveanu, Bertrand –  Andrei Stoica
Antrenor: Marius Croitoru

Etichete: fc arges , farul , amical farul arges