Exigență elvețiană: favoriții grupei au bătut cu 3-0, dar susțin că s-au „chinuit” cu Israel! Ce au spus despre România – DigiSport

• Tenis: Sorana Cîrstea – Aryna Sabalenka, miercuri, 20:00, DGS 2

• Liga 2: Oțelul – Steaua, joi, 20:00, DGS 1

Astfel, la capătul primelor două meciuri, selecționata pregătită de Murat Yakin se află pe primul loc în Grupa I, la egalitate de puncte cu România, dar cu un golaveraj superior (8:0, comparativ cu 4:1).

Elvețienii recunosc că s-au chinuit cu selecționata Israelului

Chiar dacă au triumfat pe teren propriu și au încheiat meciul cu scor „de masa verde”, elvețienii nu au fost pe deplin mulțumiți de prestație, mai ales de cea din prima repriză.

„Ne menținem primul loc în Grupa I cu maximum de puncte, în timp ce România ne suflă în ceafă.

Pe teren propriu, în fața unei selecționate mult mai talentate și organizate decât cea slăbită a Belarusului, Xhaka și colegii săi s-au chinuit mai mult decât în primul meci.

În Africa de Sud, o familie australiană vrea să refacă o veche fermă. Vezi Renașterea Sălbăticiei pe DIGI Animal World și Digi Online, azi de la 22:00.

A durat aproape 40 de minute pentru deblocarea unui meci care a fost închis foarte bine până atunci, cu momente care ne-au dat emoții: o lovitură liberă acordată de Akanji, un penalty acordat și apoi anulat, dar și altele”, au scris cei din presa elvețiană.