Eliminarea Braziliei de la Cupa Mondială, subiect de glume pe internet! Cele mai tari meme-uri – DigiSport

• Fotbal: Rapid – Borussia Dortmund, sâmbătă, 13:00, DGS 1

• Liga 1: Hermannstadt – Farul, sâmbătă, 19:00, DGS 1

Brazilia, ținta meme-urilor după eliminarea de la Campionatul Mondial din Qatar

Sud-americanii s-au lovit de ”zidul” Livakovic în primele 90 de minute, apoi, spre finalul primei reprize de prelungiri, Neymar a spart gheața, iar brazilienii visau deja la semifinală. Doar că Petkovic nu a fost de acord, a egalat în minutul 117 și totul s-a decis la loviturile de departajare.

Rodrygo și Marquinhos au ratat de la punctul cu var, în timp ce toți cei patru croați care au executat au reușit să marcheze, iar Croația a trimis acasă Brazilia, principala favorită la cucerirea titlului mondial.

Insuccesul brazilienilor a stârnit ”o avalanșă” de ironii pe rețelele sociale. Meme-urile au curs în valuri, iar multe dintre imagini au devenit rapid virale.

Jucătorii Braziliei, devastați după ce au fost eliminați de Croația de la Cupa Mondială din Qatar

După penalty-ul ratat de Marquinhos, care a lovit bara laterală, croații au pornit sărbătoarea pe teren, în timp ce brazilienii au fost devastați.

Camerele de filmat i-au surprins pe brazilieni în lacrimi, foarte dezamăgiți de deznodământul partidei, mai ales că aceștia puteau tranșa calificarea încă din prelungiri, după golul marcat de Neymar.

Starurile din naționala Braziliei s-au întins pe gazon și au plâns minute în șir. Printre cei mai afectați a fost chiar Neymar, care a fost consolat de colegul său mai experimentat, Dani Alves.

Casemiro, și el rănit profund de eșecul suferit în fața Croației, a mers și și-a felicitat fostul coechipier de la Real Madrid, Luka Modric.

Etichete: croatia brazilia , meme brazilia , sferturi de finala cm 2022

Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News

Noua Aplicaţie Digi Sport poate fi descărcată din

Source: news.google.com

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Previous post Sepsi – FC Voluntari 1-1. Covăsnenii nu au mai repetat rezultatul din Cupa României – DigiSport
Next post Zelenski spune că situația de pe linia frontului din est este „foarte dificilă” / Rușii avansează în unele zone – HotNews.ro