CSM București – Vipers Kristiansand 27-24, în grupele Champions League. ”Tigroaicele” iernează pe primul loc în grupă – DigiSport

• Liga 1: CFR Cluj – Hermannstadt, marți, 20:00, DGS 1

• Liga 1: FCSBFC Botoșani, luni, 20:00, DGS 1

Elevele lui Adi Vasile s-au impus cu scorul de 27-24 la capătul unui meci spectaculos.

CSM București – Vipers Kristiansand 27-24. Victorie spectaculoasă pentru ”Tigroaice”

Prima repriză a meciului a fost una destul de strânsă, ambele formații dorindu-și să-și mărească avantajul pe tabela de marcaj.

După 3-3 și 12-12, norvegiencele au condus la pauza meciului cu scorul de 16-15.

Partea a doua a meciului le-a aparținut elevelor lor Adi Vasile. ”Tigroaicele” au întors scorul și ușor-ușor s-au desprins pe tabela de marcaj.

Deși au condus cu patru goluri la un moment dat, meciul s-a încheiat 27-24 în favoarea bucureștencelor.

În urma acestui rezultat, CSM București termină anul 2022 pe primul loc în grupa A a Ligii Campionilor, cu 15 puncte. Vipers încheie anul pe locul doi, cu 13 puncte.

CSM București – Vipers Kristiansand 27-24, în grupele Champions League la handbal feminin

FINAL DE MECI

Update: CSM București – Vipers Kristiansand 27-24. Elevele lui Adi Vasile de impun la capătul unui meci spectaculos.

Update: CSM București – Vipers Kristiansand 26-22. Jucătoarele de la CSM păstrează avantajul de patru goluri cu cinci minute înainte de finalul jocului.

Update: CSM București – Vipers Kristiansand 24-20. Bucureștencele se află în avantaj și fac spectacol în meciul cu Vipers Kristiansand.

Update: CSM București – Vipers Kristiansand 19-19. Elevele lui Adi Vasile au restabilit egalitatea pe tabela de marcaj.

Update: CSM București – Vipers Kristiansand 15-16. A început repriza a doua a jocului.

PAUZĂ

Update: CSM București – Vipers Kristiansand 15-16. Norvegiencele se află în avantaj la finalul primei reprize.

Update: CSM București – Vipers Kristiansand 12-12. Egalitate după 25 de minute de joc.

Update: CSM București – Vipers Kristiansand 8-7. Cristina Neagu înscrie spectaculos, iar ”Tigroaicele” se află în avantaj la jumătatea primei reprize.

Update: CSM București – Vipers Kristiansand 3-3. Joc echilbrat în startul partidei de la București.

Update: CSM București – Vipers Kristiansand 0-0. A început meciul dintre cele două formații.

CSM București și Kristiansand sunt în fruntea grupei A, la egalitate de puncte (13).

CSM București are două victorii la rând în Liga Campionilor. Precedentul eșec datează din 22 octombrie 2022, chiar cu Kristiansand, scor 35-29.

Campioana Norvegiei are opt victorii la rând în toate competițiile.

“Cred că faza de apărare va fi cheia. Pentru noi ar fi două puncte care ar consolida clasamentul grupei. O victorie în meciul de duminică ar fi fantastică! E normal să existe presiune.

Cred că Bucureștiul propune trei echipe care fac meciuri extraordinare în Liga Campionilor: noi, Dinamo, Rapid. Bucureștiul este privilegiat să vadă trei echipe în această competiție.

Pentru noi, să jucăm în sala Polivalentă este o mare plăcere. Cred că sala va fi plină. Ieri mai erau numai 200 de bilete disponibile. Asta arată iubirea românilor față de handbal”, a declarat Adrian Vasile, la conferința de presă.

Cristina Neagu: „Avem mare nevoie de fani”

La startul etapei a 9-a în Liga Campionilor, Cristina Neagu era a doua cea mai bună marcatoare din competiție, cu 57 de goluri (medie de 7,1 goluri / joc).

“Din ce am înțeles, biletele aproape s-au epuizat. Cred că vor fi foarte mulți oameni în sală. E o situație mai neobișnuită, e finala Cupei Mondiale, dar cui îi place handbalul va veni să ne susțină. Avem mare nevoie de fani.

Am urmărit mai multe meciuri de la Campionatul Mondial. Normal, mi-aș fi dorit să văd finala, dar mă concentrez pe ce avem noi de făcut”, a comentat Cristina Neagu.

Clasamentul grupei A din EHF Champions League

Etichete: liga campionilor , handbal feminin , csm bucuresti , ehf champions league , kristiansand

Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News

Noua Aplicaţie Digi Sport poate fi descărcată din

Source: news.google.com

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Previous post Ucrainenii recunosc că au încercat să îl ucidă pe principalul comandant al armatei lui Putin. SUA s-au opus – Digi24
Next post FOTO Messi, Mbappe și umbra lui Maradona – Imagini memorabile de la finala CM 2022 dintre Argentina și Franța – Hotnews