Cristiano Ronaldo a luat galben pentru simulare de la Radu Petrescu și s-a dus direct la român. Ce a urmat – DigiSport

• Fotbal: IrlandaFranța, luni, 21:45, DGS 1

• Fotbal: OlandaGibraltar, luni, 21:45, DGS 2

Fotbalistul lui Al-Nassr a marcat de două ori în prima repriză, iar în minutul 57 a sperat că va avea ocazia să facă hat-trick-ul, din penalty.

Cristiano Ronaldo a primit cartonaș galben pentru simulare de la Radu Petrescu

După o acțiune individuală, Cristiano Ronaldo a pătruns în careu și a căzut după un duel cu un adversar, dar Radu Petrescu, arbitrul confruntării, a considerat că portughezul a simulat, așa că i-a dat cartonașul galben.

După ce a văzut decizia arbitrului central român, Cristiano Ronaldo a început să râdă și s-a dus la Radu Petrescu pentru a-i cere explicații.

A urmat un scurt dialog, în care a părut că Ronaldo îl întreabă pe arbitru dacă a văzut bine și dacă este sigur că decizia pe care a luat-o este cea corectă. Răspunsul lui Radu Petrescu a fost un ”da” hotărât, iar Cristiano Ronaldo i-a transmis un ”ok” cu un gest din mâini și a plecat din acea zonă.

VIDEO cu momentul:

Cristiano Ronaldo, patru goluri în două meciuri

Cristiano Ronaldo are un start excelent în preliminariile EURO 2024. Portughezul a marcat patru goluri în primele două jocuri.

Alături de cele două goluri cu Luxemburg, Cristiano Ronaldo a punctat tot de două ori și cu Liechtenstein, în meciul câștigat de Portugalia cu 4-0.

Portugalia face parte din Grupa J, alături de Slovacia, Bosnia, Islanda, Luxemburg și Liechtenstein.

Etichete: cristiano ronaldo , radu petrescu , luxemburg portugalia

Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News

Noua Aplicaţie Digi Sport poate fi descărcată din

Source: digisport.ro

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Previous post Dennis Man a „cerut” transferul unui fotbalist român la Parma, după victoria naționalei din Andorra – DigiSport
Next post București, capitala handbalului european! Bornă neverosimilă bifată după victoria Rapidului – DigiSport