CFR Cluj, învinsă de liderul din liga secundă a Germaniei » Un gol senzațional a decis disputa – Gazeta Sporturilor

Articol de GSP – Publicat vineri, 13 ianuarie 2023, 17:57 / Actualizat vineri, 13 ianuarie 2023 17:59

CFR Cluj a pierdut al doilea amical al iernii, 0-1 împotriva lui SV Darmstadt (liderul din 2. Bundesliga).

Unicul gol al partidei amicale a fost marcat de Frank Ronstadt cu o execuție superbă, un șut de la 18 metri, sub bara transversală. În acel moment, în poarta campioanei României se afla Cristian Bălgrădean.

Dan Petrescu a rulat întreg lotul pe durata celor 90 de minute. Dintre noile achiziții, Peteleu a fost titular, iar Țîru și Maglica au jucat în repriza secundă.

Miercuri, CFR Cluj a remizat în primul amical al iernii, 1-1 cu nemții de la Kiel.

FINAL » CFR Cluj – SV Darmstadt 0-1

• A marcat: Ronstadt 72
  • Oliva Nova (Spania)

Echipa folosită de CFR Cluj în repriza secundă: Bălgrădean – Bălan, Țîru, Billong, Camora (c) – Muhar, Bordeianu, Vito – Bîrligea, Maglica, Janga

Echipa de start a CFR-ului din prima repriză: Scuffet – Braun, Yuri, Burcă, Peteleu – Deac, Boateng, Cvek, Petrila – Malele, Yeboah
Rezerve: Bălgrădean, Sava, Gal, R. Bălan, Țîru, Billong, Camora, Muhar, Bordeianu, Bîrligea, Maglica, Janga, Vito, Fica, Krasniqi, Fofana, Itu, Kolinger, Hoban, Roger
Antrenor: Dan Petrescu

VIDEO. Repriza secundă din CFR Cluj – SV Darmstadt

VIDEO. Prima repriză a meciului amical dintre CFR Cluj și SV Darmstadt

Echipa din prima repriză: Scuffet, Braun, Yuri, Burcă, Peteleu, Boateng, Cvek, Deac (c), Yeboah, Malele, Petrila

Posted by Fotbal Club CFR 1907 CLUJ on Friday, January 13, 2023

CFR Cluj o înfruntă pe Farul în primul meci de campionat din noul an, luni, 23 ianuarie, de la 20:00.