Cel mai frumos gol de la Cupa Mondială din Qatar a fost anunțat de FIFA – DigiSport

• Fotbal: Premier League Stories, sâmbătă, 20:30, DGS 1

• Premiership: Ross County – Rangers, vineri, 21:30, DGS 1

Richarlison a reușit cel mai frumos gol de la Cupa Mondială din Qatar

FIFA A anunțat că reușita a doua a lui Richarlison din meciul Brazilia – Serbia 2-0 de la Cupa Mondială a fost votată drept cea mai frumoasă de la competiția desfășurată în Qatar.

În minutul 73, la scorul de 1-0 pentru Brazilia, Richarlison a primit o pasă foarte bună în careu de la Vinicius Junior, a făcut o preluare înaltă și a executat o foarfecă laterală, perfectă, fără șanse pentru portarul advers Vanja Milinkovic-Savic.

• 50 de milioane de euro este cota lui Richarlison, conform transfermarkt.de.

Brazilia eliminată în sferturile de finală ale Cupei Mondiale

Brazilia a fost eliminată în faza sferturilor de finală ale Cupei Mondiale din Qatar, de Croația, scor 1-1 (2-4 la loviturile de departajare).

La câteva zile după încheierea turneului final din acest an, FIFA a publicat clasamentul actualizat al echipelor naționale. Pe prima poziție rămâne Brazilia, care a fost eliminată de Croația în „sferturile” Cupei Mondiale, în timp ce podiumului este completat de Argentina și Franța, cele două finaliste.