Ce nu s-a văzut la TV, după Barcelona – Real Madrid! Carvajal i-a pus mâna în gât unui adversar – Eurosport RO

Barcelona – Real Madrid este întotdeauna un meci foarte tensionat, iar așa au stat lucrurile și la derby-ul de aseară. Catalanii au câștigat cu 2-1 printr-un gol marcat de Franck Kessie în prelungiri și echipa lui Xavi este foarte aproape de a cuceri titlul în La Liga.

Madrilenii au fost extrem de frustrați, mai ales că Asensio a marcat în minutul 81, dar golul i-a fost anulat pentru un off-side discutabil, care a creat multe polemici în Spania. După terminarea partidei a avut loc un moment foarte tensionat și nu a lipsit mult ca lucrurile să degenereze.

Dani Carvajal a fost autorul unui gest nesportiv față de Arnau Tenas, al 3-lea portar al Barcelonei. Tânărul goalkeeper se îndrepta alături de colegi pentru a-i saluta pe fani, moment în care fundașul madrilenilor s-a îndreptat amenințător spre el și i-a pus mâna în gât și spunându-i câteva cuvinte, cu siguranță deloc „ortodoxe”.

La LigaVești proaste pentru Xavi după Barcelona-Real Madrid! Un titular s-a accidentatACUM 3 ORE

Carvajal, aproape să se ia la bătaie cu Arnau Tenas, după Barcelona – Real Madrid

Jordi Alba era aproape de cei doi și a intervenit, așa cum au făcut și Rudiger, Courtois, Araujo și apoi alți fotbaliști. Conform Mundo Deportivo, Carvajal i-ar fi aruncat vorbe grele lui Tenas, care cu greu a putut fi calmat de colegi. Fundașul dreapta s-a îndepărtat imediat de zona incidentului, fără „a mai pune gaz pe foc”, în timp ce Tenas s-a liniștit și el în cele din urmă, mergând să salute publicul așa cum intenționa inițial.

Sursa citată nu știe de la ce a pornit conflictul, dar e posibil să aibă rădăcini de la precedenta partidă dintre Real și Barcelona, în turul semifinalelor Cupei Spaniei, când catalanii s-au impus cu 1-0 pe Bernabeu. Jurnaliștii catalani subliniază, de asemenea, că Dani Carvajal nu este la prima abatere de aceste gen.

În urma rezultatului de aseară, Barcelona a ajuns la 68 de puncte în fruntea clasamentului din campionatul Spaniei, distanțându-se la 12 puncte de Real Madrid, ocupanta locului 2, care mai are un avans de doar 5 puncte în fața celor de la Atletico Madrid, care completează podiumul.

În următoarea etapă din La Liga, programată la începutul lunii aprilie, după pauza competițională cauzată de primele meciuri din preliminariile EURO 2024, Barcelona va juca pe terenul celor de la Elche, în timp ce Real Madrid va primi vizita celor de la Valladolid.

La LigaFiesta în vestiarul Barcelonei după El Clasico! Cu cine au sărbătorit catalanii victoria cu RealACUM 9 ORELa LigaSpecialiștii nu se pot pune de acord! Ce a scris presa iberică despre golul anulat lui AsensioACUM 10 ORE

Source: eurosport.ro

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Previous post Fondul Suveran de pensii al Norvegiei, cel mai mare fond suveran de pensii din lume, care are investiţii şi – Ziarul Financiar
Next post Adrian Porumboiu, reacție vehementă după decizia VAR în meciul CFR – Rapid: “Linia aia m-a îngrozit!” – DigiSport