Ce a spus Guardiola după ce Manchester City a revenit de la 0-2 în meciul cu Tottenham – DigiSport

• Liga 1: Rapid – Sepsi, vineri, 20:00, DGS 1

• Liga 1: U Cluj – Voluntari, vineri, 16:30, DGS 1

Condusă cu 0-2 după primele 45 de minute pe teren propriu, Manchester City a arătat o altă atitudine în actul secund și a marcat patru goluri. La finalul partidei, Pep Guardiola și-a certat elevii pentru lipsa de concentrare încă din primul minut și a recunoscut că a avut un discurs dur la pauza meciului, pentru a-i trezi pe jucători.

„Ne lipsește pasiunea, dorința de a câștiga din primul minutul. La fel este și pentru spectatorii noștri, fanii noștri. Au stat atât de tăcuți timp de 45 de minute.

Este datoria mea, este treaba mea. Îmi vreau fanii înapoi. Îmi vreau fanii aici. Vrem sprijin din partea lor în orice moment. Trebuie să o facem, dar toată lumea este relaxată. Premier League nu ne așteaptă.

Avem un adversar precum Arsenal, care nu a mai câștigat de două decenii Premier League și sunt extrem de nerabdători să o facă. Suntem pe locul doi în campionat.

(n.r. despre ce le-a spus la pauză jucătorilor) Nu pot să vă spun ce am zis”, a spus Guardiola.

VIDEO cu rezumatul meciului Manchester City – Tottenham 4-2

Etichete: manchester city , premier league , tottenham , guardiola